Tuba Altunterim

Flormar | CMO

Tuba Altunterim 1998 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Yerel, bölgesel ve küresel ölçekte pazarlama, finans ve çok yönlü danışmanlık rollerinde uzmanlaştığı 25 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. 

Kariyerine, 1998 yılında Procter & Gamble’da Finans biriminde başlamış ve bu birimde çeşitli rollerde görev altından sonra Latin Amerika ve Orta Doğu’daki makyaj ve parfüm distribütörlerini yönetmek için Satış Finans Müdürü olarak İsviçre, Cenevre’ye taşınmıştır. 2002 yılında tutkusunu takip ederek Pazarlama’ya geçiş yapmıştır ve İskandinav Ülkeleri’nde cilt bakımı ve makyaj kategorilerinden sorumlu Marka Yöneticisi olarak çalışmaya başlamıştır. Türkiye’deki son rolünde, yirmiden fazla markanın bulunduğu Procter & Gamble Türkiye ve Kafkasya Pazarlama ekibini yönetmiştir. Ardından, global inovasyon, marka değeri oluşturma ve kampanya geliştirmeden sorumlu Global Marka Lideri olarak Cenevre’ye tekrar taşınmıştır. 2016 yılında, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Chief Marketing Officer’ı olarak Coty’de çalışmaya başlamıştır. Makyaj, saç bakımı, vücut bakımı ve parfümden oluşan güzellik kategorisinde ileri teknoloji yeni portföy stratejileri aracılığıyla operasyonu tüketici odaklı iş modeline dönüştürmüştür. Flormar’a katılmadan önce, McKinsey & Company’de Yönetim Danışmanı olarak çeşitli sektörlerde ve iş modellerinde üst düzey şirketlerle çalışmıştır.

2021 yılında Chief Marketing Officer pozisyonunda Flormar’daki görevine başlayan Tuba Altunterim Flormar’ın yeni marka kimliğinin oluşturulması başta olmak üzere markanın ulusal ve global pazarlama stratejilerini oluşturan ve hayata geçiren ekibe liderlik etmektedir.