Harun Çeliksoy

Reckitt | Hijyen İş Birimi, Finish Deterjan & Makine Bakım Kategorisi, Pazarlama Müdürü

Harun Çeliksoy, Reckitt Türkiye Hijyen İş Birimi, Finish Deterjan ve Makine Bakım Kategorilerinden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

5 yılı aşkın süredir Reckitt bünyesinde, Türkiye pazarından sorumlu olarak hijyen ve ev bakım kategorilerinde farklı markalara ve ekiplere liderlik etmiştir. Reckitt global vizyonu çerçevesinde, Türkiye’nin köklü markalarından Finish ile Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hayata geçirilen ödüllü Finish Yarının Suyu projesi ile dünyanın lider kıyafet bakım markalarından Vanish ile birlikte sürdürülebilir moda ekseninde hayat bulan Yaşasın Kıyafetleri projesi gibi sayısız pazarlama, lansman ve iletişim projelerinde yer almıştır. 2021 yılında Geleceğin Pazarlama Liderleri platformuna seçilmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik fakültesi mezunu olan Harun Çeliksoy, kariyeri boyunca, Unilever ve L’Oreal gibi çok uluslu firmalarda, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Asya ve Türkiye pazarlarından sorumlu,  farklı yöneticilik görevleri üstlenmiştir.

 

Sürdürülebilirlik ve Etki Odaklı pazarlama konularına ilgi duyan Harun Çeliksoy, 2016 One Young World Elçisidir. Üniversite öğrencileri ve genç profesyonellere farklı platformlarda mentorlük yapmaktadır.