Aylin Alpay

TAV Operation Services | Pazarlama ve Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi

Kariyerine 2003 yılında Koç Grubu’nda başlayan Aylin Alpay, Arçelik markasının yurtdışı operasyonlarından sorumlu ürün müdürü olarak görev aldı. Samsung Türkiye lansman süreci ile başlayan dönemde markanın tüketici elektroniği ve beyaz eşya ürün gruplarında yönetici olarak rol alan Alpay, Sony Türkiye’de görüntüleme teknolojileri grubu ürün müdürlüğünü yaparak markanın lansman süreçlerinde de ödüllü projelere imza attı.

2017-19  yılları arasında  Whirlpool Türkiye’de Pazarlama ve İş Geliştirme  Direktörü olarak yürüttüğü görevinin ardından aydınlatma sektöründe lider konumda olan Signify şirketinde Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu Direktör pozisyonu ile  kariyerini devam ettiren Alpay, Vodafone Türkiye’de ise SME ve SOHO müşteri segmentlerinin dijital ajandasını yönetti.

Alpay, TAV İşletme Hizmetleri’nde 2020 yılında başlayan görevi ile havacılık sektöründe faaliyet gösteren küresel firmanın Türkiye ve global ürün yönetimi, marka iletişim ve dijital dönüşüm süreçlerinden sorumlu oldu. 2022 yılından bu yana da TAV İşletme Hizmetleri’nin 19 ülkede devam eden Pazarlama ve Satış operasyonlarından sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İşletme lisans eğitimi alan Aylin Alpay, Harvard Business School ve Kellogg School of Management gibi çeşitli eğitim ve sertifika programlarına da katılmıştır.