Özlem Zülal

Dijital Girişimci

Özlem Zülal, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine henüz mezun olmadan üniversite yıllarında  Unilever’de başlayan Özlem Zülal; gıda, kişisel bakım ve ev bakım kategorilerinde Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde deneyim kazandı.
2006-2015 yılları arasında Unilever’de pazarlama ve satış departmanlarında farklı pozisyonlarda görev alan Özlem Zülal, kariyer yolculuğuna 2015 yılında dahil olduğu Hayat Kimya’da Rusya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinin Global Stratejilerinden Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak devam etti.
2021 itibariyle Arzum Elektrikli Ev Aletleri bünyesine Pazarlama Direktörü olarak katıldı ve markanın tüm ürün, pazarlama, iletişim süreçlerine liderlik etti. Bu dönemde aynı zamanda kendi markasını yaratan Özlem Zülal, Ağustos 2023 itibari ile dijital girişimci olarak yoluna devam ediyor. Türkiye’de yarattığı markasını dijital e-ticarette önce Kuzey Amerika ve Kanada’da lanse eden Zülal’in hedefinde Avrupa ve İngiltere lansmanları var.