Ceren Türkben Kaya

Tüketici Odaklı Pazarlamadan Sorumlu EEMEA Başkan Yardımcısı - Mastercard

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü ve Londra’daki Central St Martins College Of Art and Design’da Moda Tasarımı ve Pazarlama alanındaki Cool Hunting Programı’nı bitiren Ceren Türkben Kaya, kariyerine Reckitt Benckiser’de Ev-Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Marka Müdürü Yardımcısı olarak başladı. Ardından Unilever’deki farklı ürün gruplarında marka yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2010 yılında Unilever İngiltere’ye transfer olan Kaya, burada Global Sürülebilir Yağlar bölümü altında Global ve Bölgesel Kıdemli Marka Geliştirme Yöneticisi olarak görev aldı.

2013 yılında Mastercard bünyesine Güneydoğu Avrupa Pazarlama Yöneticisi olarak katılan Ceren Türkben Kaya, 2020 yılında Mastercard Hızlı Gelişen Pazarlar Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı çalışmalarına devam etti. Şubat 2022 itibariyle Tüketici Odaklı Pazarlamadan Sorumlu EEMEA Başkan Yardımcısı olarak görevine devam eden Kaya’nın hobileri ve ilgi alanları arasında moda, trendler, seyahat, blog yazarlığı, sinema tarihi, yemek, yelken, koşu ve kayak bulunmaktadır.  

Bir kız bir erkek çocuk annesi olan Ceren Türkben Kaya, İngiltere ve Türkiye'de 19 yılı aşkın pazarlama ve stratejik liderlik deneyimine sahiptir. Çeşitli marka ve şirketlerin önemli dönüm noktalarında görev almış ve sürdürülebilir büyüme hedeflerini gerçekleştirmiş olup; stratejik marka geliştirme, marka oluşturma, iş dönüşümü, dijital pazarlama, sosyal medya pazarlama, iletişim geliştirme, içerik pazarlama, celebrity yönetimi, marka mimarisi, portföy ve bütçe yönetimi ve koçluk gibi konularda deneyimlidir.