Canan Berkem Uzun

Pazarlama Direktörü - Duracell

Canan Berkem Uzun, 1987 yılında Malatya’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Üniversite öğrencilik yılları boyunca farklı sektör ve şirketlerde staj yapan Uzun, iş hayatına 2010 yılında Ülker Çikolata iş biriminde, uzun dönemli pazarlama stajının ardından Marka Müdür Yardımcısı olarak başladı. 2010-2015 yılları arasında aynı iş biriminde Marka Müdürü ve Kıdemli Marka Müdürü olarak görev yaptı. Bu süre boyunca tüketicilerin zihninde ve kalbinde güçlü yeri olan Ülker Çikolatalı Gofret ve Albeni gibi ikonik markaların pazarlama süreçlerini yönetti, başarılı yeni ürün ve marka lansmanlarıyla kategorilerin büyümesine katkı sağladı. 2016 yılında Duracell’in P&G’den, Berkshire Hathaway’e geçişi ile birlikte Duracell Türkiye, İsrail, Orta Asya ve Kafkas’lar ekibine Türkiye’den sorumlu Pazarlama Müdürü olarak dahil oldu. Duracell’in ayrı bir şirket olarak süreçlerini devam ettirmesi, marka strateji ve yatırımlarının planlanıp, uygulanması gibi süreçlerde aktif görev aldı. Daha sonra Türkiye ticari Pazarlama ve İhraç ülkeler Pazarlama görevlerini’de üstlenen Uzun, 2022 yılı başından bu yana Duracell Türkiye, İsrail, Orta Asya ve Kafkas’lar pazarlama direktörlüğü görevini yürütüyor. Aynı zamanda Duracell Yönetim kurulu üyelerinden biri olarak markanın uzun vadeli stratejilerinin oluşturulması, inovasyonlarla kategorinin büyütülmesi ve sürdürülebilirlik projelerinin geliştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Kariyeri boyunca pek çok eğitim ve seminere katılan Uzun, 2013 yılında Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen "Genç Pazarlamacılar İçin Cannes Yaratıcılık Akademisi (Cannes Creative Academy for Young Marketers)" eğitimine; 2019 yılında Franklin Covey’in  “Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı eğitim programına,  2022 yılında ise Grace Camp Consulting tarafından gerçekleştirilen “Kurumsal Değişimi Yönetmek” eğitimlerine katıldı.   

Sustainable Brands for Good CMO Topluluğu üyelerinden ve AmCham 8. Dönem mentorlerinden biri olan Uzun, kariyeri boyunca liderliğini yaptığı kampanyalarla; prestijli bir çok ödülün markaları tarafından kazanılmasında önemli rol oynadı. Uzun, evli ve iki çocuk annesidir.