YENİLİKLER

Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards, 2023’e yepyeni değişikliklerle damga vurmaya hazırlanıyor.

Bu yıl dördüncü kez pazarlama ekiplerinin başarısını ödüllendirmeye hazırlanan The Hammers Awards, geçtiğimiz yıllarda; “Sector Hammers”, “Channel Hammers”, “Special Hammers” olmak üzere üç farklı bölüm sunarken bu yıl “Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü”, “Teknoloji ve Veri Bölümü”, “Marka Deneyimi, Medya ve İçerik Bölümü”, “Sektörel ve Özel Kategoriler Bölümü” ile yelpazesini genişletiyor.

Kategori değişikliklerinin yanı sıra her bölüm için ayrı jüri olmak üzere toplam 4 jüri ile değerlendirmeleri tamamlayacak olan The Hammers Awards’un alt kategorilerinde de bazı değişiklikler gerçekleşti. 24 Ekim‘de pazarlama ekiplerini yeniliklerle bir araya getirecek olan The Hammers Awards’un güncellenen kategorileri ise şöyle:

Sürdürülebilir bir dünya için harekete geçen projeler The Hammers Awards’te… 
Sürdürülebilir bir dünya vizyonuyla üretilen tüm projeler The Hammers Awards’un Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü”nde yarışmak için bir araya gelecek. Bu bölümde; engelsiz yaşamdan hayvan haklarına, iklim krizi farkındalığından nitelikli eğitime kadar farklı kategorilerde proje üreten reklamveren ve şirketlerin sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projeleri değerendirilecek.

En teknolojik olan kazanacak…
The Hammers Awards’un Teknoloji ve Veri Bölümü’nde teknolojinin ve verinin pazarlama ekipleri tarafından projeler üzerinde nasıl kurgulandığı değerlendirilecek ve ekipler birbirleriyle rekabet edecek.

Unutulmaz içerik deneyimleri The Hammers Awards’te…
Medya ve içerik alanlarında kitlesinin ihtiyaçlarına hizmet eden, trendleri belirleyerek onlara farklı deneyimler sunan tüm projeler The Hammers Awards’un “Marka Deneyimi, Medya ve İçerik Bölümü‘nde yarışacak. Kategoride; reklamveren ve şirketlerin marka deneyimini, medyayı ve içeriği pazarlama ekipleri tarafından nasıl kurgulandıkları değerlendirilecek.

Sektörler tüm yönleriyle yarışıyor…
The Hammers Awards’un Sektörel ve Özel Kategoriler Bölümü‘nde bu yıl “Hazır Giyim Sektörü” olarak sunulan alt kategori “Giyim ve Aksesuar Sektörü” olarak güncellendi. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bölüme bu sene; “B2B’de En İyi Pazarlama Takımı”, “Kişisel Bakım Sektöründe En İyi Pazarlama Takımı”, “Yiyecek İçecek Sektöründe En İyi Pazarlama Takımı”, “Diğer Sektörlerde En İyi Pazarlama Takımı” kategorileri eklenerek zenginleştirildi. 

Bu bölümde ise reklamveren ve şirketlerin, sektörel bazlı ve özel kategoriler olmak üzere çeşitli alanlardaki pazarlama faaliyetlerinin pazarlama ekipleri tarafından nasıl kurgulandıkları değerlendirilecek.