YENİLİKLER

Türkiye sınırları içerisindeki tüm ekiplerin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards, 2024’e yeniliklerle damga vurmaya hazırlanıyor.

Bu yıl beşinci kez ekiplerin başarısını ödüllendirmeye hazırlanan The Hammers Awards, geçtiğimiz yıldan farklı olarak; Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü, Teknoloji ve Veri Bölümü, Marka Deneyimi, Medya ve İçerik Bölümü, Sektörel Kategoriler Bölümü olmak üzere 4 ana kategorinin yanı sıra Strateji Bölümü‘nü ve PR Bölümü‘nü de dahil ederek ana kategori sayısını 6’ya çıkardı.

Sürdürülebilir bir dünya için harekete geçen ekipler The Hammers Awards’te ödüllendiriliyor…
Sürdürülebilir bir dünya vizyonuyla üretilen projeleri hazırlayan ekipler, The Hammers Awards’un “Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü”nde yarışmak için bir araya gelecek. Bu bölümde; engelsiz yaşamdan hayvan haklarına, iklim krizi farkındalığından nitelikli eğitime kadar farklı kategorilerde proje üreten reklamveren ve şirketlerin sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerini hazırlayan ekipler değerendirilecek.

En teknolojik olan ekip kazanacak…
The Hammers Awards’un “Teknoloji ve Veri Bölümü”nde teknolojinin ve verinin, ekipler tarafından projeler üzerinde nasıl kurgulandığı değerlendirilecek ve ekipler birbirleriyle rekabet edecek.

Unutulmaz içerik deneyimleri sunan ekipler The Hammers Awards’te…
Medya ve içerik alanlarında kitlesinin ihtiyaçlarına hizmet eden, trendleri belirleyerek kitlelere farklı deneyimler sunan proje yaratıcıları, The Hammers Awards’un “Marka Deneyimi, Medya ve İçerik Bölümü”nde yarışacak. Kategoride; reklamveren ve şirketlerin marka deneyimini, medyayı ve içeriği hazırlayan ekipler değerlendirilecek.

Farklı sektörden ekipler tüm yönleriyle yarışıyor…
Bu bölümde ise reklamveren ve şirketlerin, sektörel bazlı ve özel kategoriler olmak üzere çeşitli alanlarda projelerini üreten ekipler “Sektörel Kategoriler Bölümü”nde yarışacak.

İki yeni ana kategori…
Kategorilere yeni eklenen Strateji Bölümü‘nde, marka adına yapılan tüm iletişim faaliyetleri ve kampanyalarının ardında yer alan, işin başarıya ulaşmasını sağlayan özgün ve etkili marka stratejilerini belirleyen ekipler değerlendirilirken PR Bölümü‘nde ise markanın itibarını geliştirmek, markanın veya ürünün hedef kitlesiyle arasında bağ kurmak ve güçlendirmek adına yapılan ve işin başarıya ulaşmasını sağlayan tüm PR çalışmalarını hazırlayan ekipler birbirleriyle yarışacak.