Yiğit Kalafatoğlu

Pazarlama Direktörü - Hopi

İş dünyası kadar akademik camiada yaptığı çalışmalarla da bilinen Yiğiy Kalafatoğlu, CRM, satış ve pazarlama teknolojileri alanında iş ortaklarının dijital dönüşümüne katkı sağlayan Hopi’de Pazarlama Direktörü olarak görev alıyor. 

 

Kalafatoğlu, geride bıraktığı 17 yıllık kariyerinde, ulusal ve uluslararası birçok markanın pazarlama stratejilerinin inşasında aktif rol oynadı ve çok sayıda ödüllü projeye de imza attı. 

 

Özgeçmiş:
Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Yüksek Lisans programından “Sosyal Medya ve İtibar Yönetimi” tezi ile mezun oldu. Akademik kariyerine Bilgi Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda “Nesnelerin İnterneti ve Pazarlama” alanında çalışmalar yaparak devam eden Kalafatoğlu, son 12 yıldır başta Kadir Has Üniversitesi olmak üzere çeşitli kurumlarda yeni medya, pazarlama, nesnelerin interneti, dijital dönüşüm konularında dersler veriyor. 

Profesyonel iş dünyasına 2004 yılında adım atan Kalafatoğlu, çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında Türkiye’nin ilk sosyal medya ajanslarından Utopic Farm’ı kurdu. 2016 yılında hisselerinin tümünü yatırımcılara devrettikten sonra, 2 yıl süreyle Utopic Farm’da ajans başkanlığı görevini yürüttü. 2018 yılında OPN grup bünyesindeki COSMOS Turkey’de ajansın yeniden yapılanma sürecini yöneterek dönüşümüne liderlik etti. 2019 – 2022 yılları arasında ise Penti’de Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı.