Sinan Seha Türkseven

CMO - Petrol Ofisi

1979 doğumlu ve İzmir Karşıyakalı olan Sinan Seha Türkseven, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden yüksek onur derecesi ile mezuniyetinin ardından Türkiye 16’ncısı olarak Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’ne girmeye hak kazandı. 2002 senesinde fakülte ikincisi olarak mezun olan Türkseven, üniversite öğrenimi esnasında Boğaziçi’nin duayen hocalarından Arman Manukyan ve Metin Ercan’ın asistanlıklarını da yaptı. Türkseven 2003-2005 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. 

İş hayatına Gillette fimasında kurumsal finans bölümünde başlayan Sinan Seha Türkseven, daha sonra kariyerine pazarlama alanında devam etme kararı aldı ve Gillette markasından sorumlu Ürün Müdür Yardımcısı olarak Türkiye ve Balkan ülkeleri yönetiminde rol aldı. 2005 senesinde P&G ve Gillette birleşmesi sonrasında Ace, Ariel markalarında Müdür Yardımcısı, Pantene markasında da Marka Müdürü olarak çalıştı. 2010 senesinde Pazar Araştırma ve İç Görü Müdürü olarak başladığı British American Tobacco’da daha sonra, Grup Markalar Müdürü ve Stratejik Planlama Direktörü görevlerini üstlenerek pazarlamanın farklı branşlarında tecrübe edindi. 2017 senesinde Vitol yatırımını takiben Petrol Ofisi’nde çalışmaya başladı. Marka iletişim, sadakat sistemleri, mobil uygulamalar ve iş birliklerinden sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak çeşitli roller üstlenen Sinan Seha Türkseven, Aralık 2021 itibari ile de Petrol Ofisi CMO’su olarak kariyerini sürdürüyor. Türkseven aynı zamanda Petrol Ofisi’nin oyun dünyasında faaliyet gösteren iştiraki Petrolig şirketinin de Yönetim Kurulu Üyesidir.

Evli ve 1 kız çocuk babası olan Sinan Seha Türkseven’in en büyük hobisi, ailesi ile birlikte seyahat etmektir. Aynı zamanda iyi bir basketbol oyuncusu ve takipçisidir. Koyu bir Fenerbahçe ve Karşıyaka taraftadır. Oyun, çizgi roman ve bilim kurgu dünyası kişisel ilgi alanlarının başında gelir.