Duygu Süleymanoğlu

Dimes l CMO

DİMES CMO (Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) Duygu Süleymanoğlu, Kütahya Fen Lisesi’nin ardından, eğitimine Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Bölümünde devam etti. Bu dönemde Erasmus Değişim Programı kapsamında, Fransa Nice Sophia Antopolis’de olarak eğitim gördü.

Duygu Süleymanoğlu, profesyonel yaşantısına, üniversite eğitimi devam ederken L’Oréal bünyesinde 2 yıla yaklaşık Uzun Dönemli Pazarlama Stajyeri olarak adım attı.

2008 yılında üniversiteden mezun olmasının ardından Shaya ve Hayat Kimya bünyesinde çalışan Duygu Süleymanoğlu, 2011 yılında DİMES Marka Müdürü olarak göreve başladı. 2017 yılında Pazarlama Direktörü olarak atanan Duygu Süleymanoğlu, bu tarihten bu yana DİMES İcra Kurulunda da yer alıyor. 2022 yılında DİMES organizasyonel yapısında gerçekleştiren dokunuşlar sonrasında Duygu Süleymanoğlu görevini, DİMES CMO ünvanı ile sürdürmektedir.

2018 yılında Business Life "İçecek Sektörüne Yön Veren Kadın CMO", 2020 yılında Fortune Türkiye tarafından “En Etkin 50 CMO” ve Pazarlamasyon Prime "Türkiye'nin En Başarılı 20 CMO'su" arasında yer alan Duygu Süleymanoğlu, 2021 ve 2023 yıllarında da Fast Company “CMO 50 Dijital Lider” arasında yer aldı. Duygu Süleymanoğlu, Reklam Verenler Derneği 2022 yılı Effie Ödülleri, 2023 Brandverse Ödülleri ve 2023 The Hammers Ödülleri Jüri Üyesidir.

Pazarlamasyon Marketing Meetup The Hammers Awards ödüllerinde 2021 ve 2022’de üst üste iki kez tüm sektörler genelinde “Yılın Pazarlama Ekibi” olarak gösterilen DİMES Pazarlama Ekibini’nin liderliğini üstlenen Duygu Süleymanoğlu, Meyve Suyu ve İçecek sektörünün çatı kuruluşlarında da görev yapıyor.

Fransızca ve İngilizce bilen Süleymanoğlu, üç kediye de annelik yapıyor.