Cansu Sever

Grup E-ticaret Direktörü - CCI

Cansu, FMCG sektöründe 17 yıllık ileri kıdemli satış ve dijital pazarlama deneyimine sahip. Kariyerine Procter and Gamble'da başladı ve ilk 10 yıl boyunca Müşteri, Distribütör yönetimi, Ticari Pazarlama Direktörü ve Satışta İnovasyon Merkezi Lideri olarak farklı sorumluluklar aldı.

Son 7 yıllık uzmanlığı, Procter and Gamble'da e-ticaret kanalını kuran ve yöneten E-Ticaret Direktörü olarak çalıştığı E-ticaret üzerine odaklanmakta. E-ticaret kanalı, organizasyonu ve stratejisi oluşturdu, temel iş faktörlerini belirledi ve çevrimiçi perakendecilerle eğilim modelleme ve mahalle analitiği gibi veri analitiği projelerine liderlik etti. P&G sırasında Cansu, 2 yıl boyunca Avrupa E-ticaretinin sorumluluğunu üstlendi ve burada 29 Ülke için daha iyi bir UI ve UX dahil olmak üzere Online Fundamentals'ın tasarım ve dağıtımını yönetti.

Cansu, son bir yıldır Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Irak, Ürdün ve diğer 5 Orta Asya pazarının da aralarında bulunduğu 11 Coca Cola İçecek ülkesine liderlik ediyor ve e-ticaret stratejisi ve organizasyonu kuruyor. 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olan Cansu, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

Aralarında bulunduğu 11 ülkenin Coca Cola İçecek firmasına liderlik ediyor.