Aysel Aydın

Hayat l Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

1971 İstanbul doğumlu olan Aysel Aydın, orta öğrenimini İstanbul Nişantaşı Kız Lisesi’nde tamamladı. 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümündeki eğitim hayatının ardından Kurtsan İlaçları’nda Ürün Müdürü olarak iş hayatına başladı. 1995 yılında Toprak Kağıt’da Pazarlama Müdürü olarak göreve başlayan Aydın, 2000 yılında aynı grupta yer alan Toprak Seramik’de görevini sürdürdü.

Aydın, FMCG sektörünün büyük oyuncuları arasında yer alan; Bingo, Molped, Molfix, Joly markalarını, 100'e yakın ülkede tüketicilerle buluşturan Hayat’ın temizlik kağıdı kategorisine girişiyle birlikte 2005 yılında Temizlik Kağıdı Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak görev aldı ve pazara Papia, Familia, Teno ve ev dışı markası Focus’u sundu ve yönettiği markalar 10. yılında Türkiye’deki jenerik markalara rağmen temizlik kağıdında pazar liderliğini sahiplendi. Aydın, 2014-2016 yılları arasında Temizlik Kağıdı Kategorisi Global Pazarlama Direktörü oldu. 

2016 yılından itibaren Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak, Hayat’ın tüm markalarının, Türkiye’nin yanı sıra, Güney Asya, Afrika ve Doğu Avrupa pazarlarında ve 100’den fazla ihracat ülkesinde strateji ve pazarlama faaliyetlerine liderlik ediyor. 

Şirket içi dönüşüm projelerini destekleyen Aydın, Hayat’ın kurumsal kimlik dönüşümüne de öncülük etti. Pazarlama ve reklam veren ekosisteminin gelişiminin destekçisi olarak RVD’de Yönetim Kurulu Üyesi olan Aydın,  ileri seviyede İngilizce biliyor, evli ve 2 çocuk annesi.