Aslı Duran Özcan

Metro Türkiye - Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü

2019 yılından bu yana Metro Türkiye’nin Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü olarak görev yapan Dr. Aslı Duran, Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur. 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Bölümünde yüksek lisansını, 2019 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde doktora programını tamamlayan Duran’ın iletişim ve pazarlama sektöründe 15 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır.

Profesyonel iş hayatına reklam sektörüyle adım atan Aslı Duran, 2009 – 2013 yılları arasında Bersay İletişim Danışmanlığı’nda uluslararası ve yerel firmalara danışmanlık vermiştir. Danışan markalarının kamuoyundaki itibarlarını artırmak adına marka, pazarlama ve kurumsal iletişim stratejilerini yönetmiştir. 2013-2019 yılları arasında General Electric'te (GE) Kurumsal ve Dijital İletişim Lideri olarak çalışan Duran, Türkiye ve MENA Bölgesi için dijital iletişim stratejinin belirlenmesini yönetmiştir. Ayrıca Women’s Network gönüllü ağına (Kadın Çalışan Ağı) liderlik etmiştir. 

Dört yılı aşkın süredir Metro Türkiye’de üstlendiği sorumlulukla kurumsal iletişim ve kamu ilişkileri alanına liderlik eden Aslı Duran; sürdürülebilirlik çalışmalarından da sorumlu olmuştur.  

Bir yılı aşkın süredir Kurumsal İletişimciler Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak sorumluluk alan Aslı Duran Özcan, üniversitelerde Marka Yönetimi ve Gastronomi İletişimi alanında dersler vermektedir. Evli ve bir çocuk sahibidir.