Göktuğ Okan Oğuz

CMO, Monster Notebook

Monster Notebook’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Göktuğ Okan Oğuz, bundan önce Audioteka isimli Polonya asıllı sesli kitap platformunda genel müdürlük yaptı. Ayrıca, 2010-2014 yılları arasında Anne-Bebek dikeyinde e-ticaret pazarında lider olan unnado.com’u kurdu.

Microsoft'ta yaklaşık 7 sene satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında yönetici olarak çalıştı. Microsoft'ta birçok projeye imza atan Göktuğ Okan Oğuz, gerek iş ortağı kanalı programları, gerekse müşteri tarafında tasarlanan CRM uygulamalarının hayata geçirilmesinde, satış kadrolarının oluşturulmasında ve satış kanallarının geliştirilmesinde rol aldı. Microsoft'tan Sony'e Pazarlama Müdürü olarak transfer olan Göktuğ Okan Oğuz, VAIO'nun Türkiye pazarına girişini ve pazarlama stratejilerinin oluşturulmasını sağladı.  1,5 sene boyunca YellowPages Türkiye'de genel müdürlük yaptı ve Haziran 2010'da ayrılıp kendi girişimi olan unnado.com'u kurdu. unnado.com 4 sene içerisinde kendi alanında lider hale geldi. unnado.com’un yönetimini profesyonel bir takıma devrettikten sonra sektörün önde gelen firmalarına (Trendyol vb.) e-ticaret, dijital pazarlama, satış, strateji, şirket kültürü ve iş geliştirme konusunda danışmanlık verdi ve aynı zamanda farklı kurumlarda eticaret, dijital pazarlama, kurumsal satış, kurum kültürü, inovasyon, kurumsal girişimcilik ve girişimcilik konularında eğitim verdi. Birara Coiny isimli Kriptopara Cüzdanı projesinin başlatılma projesini yönetti.  

Göktuğ Okan Oğuz, 2012 yılında, bir iş modelini Anne ve Bebek dikeyinde her sene 100% den fazla büyütmeyi sağladığı için, Endeavor Global tarafından ’Entrepreneur of 2013’ ödülü ile ödüllendirilmiştir. 

Hacettepe Universitesi Nükleer Enerji Mühendisliği mezunu olan Göktuğ Okan Oğuz, 1971 İstanbul doğumlu ve bir çocuk babasıdır.