Billur Kaymak Burkutoğlu

Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı - Aras Kargo

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Billur Kaymak Burkutoğlu, eğitimine University of California, Berkeley’de devam etti.

 

25 yıla yakın kariyer hayatında Nestle ve Danone gibi uluslararası kurumların yanı sıra Sütaş, Hayat Kimya ve Kale Endüstri Holding gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarında pazarlama yöneticiliği yaptı.

 

Son 10 yılda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi ve CMO rollerinde yoğun yönetsel deneyimler yaşayan Burkutoğlu, bu rollerde farklı kültürlerde ve farklı ülkelerde çalışma ve ekip yönetme deneyimini yaşadı. En büyük tutkusu, dönüşümü ateşleyerek sorumlu olduğu markaların ve ekiplerin büyümesini ve gelişmesini sağlamak olan Burkutoğlu çalıştığı şirketlerde; marka konumlandırması, iletişim stratejisi ve uygulamaları, dijital pazarlama, kurumsal iletişim, çalışan markası, marka vatandaşlığı/sosyal sorumluluk, müşteri deneyimi, inovasyon ve yeni ürün geliştirme alanlarında dönüşüm sağladı.

 

2020’nin Mayıs ayında Aras Kargo ailesine katılan Burkutoğlu; Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Heyeti üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Billur Kaymak Burkutoğlu Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 5. Dönem Mentisidir.